zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je vnučkou slavného amerického spisovatele Ernesta Hemingwaye a mladší sestrou předčasně zesnulé modelky a herečky Margaux Hemingwayové (1955-1996), po jejímž boku debutovala jako čtrnáctiletá před film. kamerou v thrilleru z atraktivního prostředí reklamy Rtěnka (r. L. Johnson), kde hrála znásilněnou školačku Kathy McCormickovou, mladší sestru týmž mužem (Chris Sarandon) znásilněné modelky (Margaux Hemingwayová).

Na film. plátně se M. H. objevila znovu až po třech letech jako jedna z protagonistek melancholické komedie Manhattan (r. W. Allen). Vedlejší úloha citově nevyzrálé studentky Tracy, prožívající milostné vzplanutí ke čtyřicetiletému TV scenáristovi (Woody Allen), znamenala pro ni nejen cenné herecké zkušenosti, ale zvýšila v Hollywoodu také její prestiž, protože byla za tuto roli nominována na Oscara 1979. ¨

Další přesvědčivý důkaz svého přirozeného talentu podala v postavě modelky časopisu Playboy Dorothy Strattenové, o jejímž tragickém osudu a kariéře vypráví paradokumentární formou životopisné drama Star 80 (r. B. Fosse). 1984 se M. H. provdala za restauratéra Steva Grismana, s nímž vlastní kavárnu Sam's Café v Los Angeles.

Mohli by vás také zajímat…