zavřít
Upravit životopis

Životopis

Marina Anissinová, rusky Marina Anisina, francouzsky Marina Anissina je francouzská krasobruslařka ruského původu, tanečnice na ledě. Jedná se o olympijskou vítězku se Salt Lake City a mistryni světa v tancích na ledě z roku 2000.

Svoji krasobruslařskou kariéru začala v Rusku spolu se svým partnerem Sergejem Sachnovským a později s Iljou Averbuchem. Poté co se Ilja Averbuch zamiloval a začal bruslit s Irinou Lobačevovou si Marina hledala nového partnera. Našla jej v podobě Gwendala Peizerata, mladého Francouze, se kterým bruslila od roku 1993.

Spolu se svojí trénérkou hledala vhodného partnera. Dopisem oslovila Gwendala Peizerata a Victora Kraatze. Odpověděl jí jen Gwendal, a tak odjela na pár týdnů do francouzského Lyonu, kde už zůstala. Tak se zrodila taneční dvojice, která nadlouho zůstala v paměti příznivců tohoto sportu. Právě táto dvojice přišla s originálním nápadem zdvihané figury, když partnerka nese svého partnera. Tyto bruslařské kreace pokaždé uchvátily publikum.

Je známo, že Marina a Gwendal se k sobě chovají a spolupracují čistě na profesionální úrovni, v soukromí se téměř vůbec nestýkají.

Poprvé vyhráli soutěž Memoriál Ondreje Nepely v Bratislavě. jejich dlouholetou trenérkou byla Muriel Boucher-Zazoui, která jim připravila výjimečné programy a figury, kterými si tito dva tanečníci získal mnoho příznivců po celém světě. Svoji společnou kariéru ukončili na zimních olympijských hrách 2002 v Salt Lake City, kde zvítězili.