zavřít
Upravit životopis

Životopis

Markus Allen Hoppus se narodil 15. března 1972, s manželkou Skye Everly (svatba proběhla 2. prosince 2000) má syna Jacka, který se narodil v roce 2002.

Hoppus chodil na střední školu Burroughs v městě Ridgecrest v Kalifornii. Markův otec se jmenuje Tex, matka Carrie a jeho mladší sestra Anne. V Blink-182 zpívá a hraje na basovou kytaru a také to byl on, kdo se objevil nahý na jevišti během jejich vystoupení v pořadu MTV, kde hráli písničku "What's My Age Again?", a protože mu to nestačilo, tak se nahý také objevil v pořadu KROQ v roce 1999.

Ale to není jediné, co Mark dělá na jevišti: při koncertě v Bostonu si s sebou vzal nafukovací ovci a strčil jí do zadku bubnovací paličky a to vše hodil mezi fanoušky.

Mark je autorem mnoha hitů Blink-182: "Dammit" během 5 minut - o rozchodu, který se ve skutečnosti nikdy nestal, "Going away to college" na den sv. Valentýna a "Adam's Song", který byl inspirován klukem, který spáchal sebevraždu. Hoppus má menší tetování na zápěstí, kde má vytetována jména své ženy a syna. Se svojí ženou se seznámil při natáčení videoklipu All the small things - Skye pracovala v MTV. Pokud máte album "The Mark, Tom And Travis Show" můžete v písničce "Going away to college" zaslechnout jak Mark mírně obmění text a zazpívá její jméno.

Hoppusův velký koníček je seriál Simpsonovi. Má doma velkou sbírku plastových figurek postav ze seriálu, dokonce byl pozván do Springfieldu, když zde otevírali obchod s tématikou Simpsonů.

Mark společně s Tomem DeLonge založil firmy Macbeth a Atticus, stejně jako internetový obchod Loserkids.com. V roce 2006 ale po konfliktu s DeLongem Hoppus prodal všechny své podíly v Atticus, Macbeth a Loserkids.

Hoppus se věnuje také produkování; stojí za deskami kapel jako např. Motion City Soundtrack, The Matches, Idiot Pilot, Less Than Jake a dalších. Na většině z nich nazpíval také v některé písničce doprovodné vokály. Slyšet ho tak můžete např. v písničce Wrecking Hotel Rooms od MxPx, Paper Doll od Renee Renee a mnoha dalších

Mohli by vás také zajímat…