zavřít
Upravit životopis

Životopis

Markéta Irglová (1988) je rodačka z Valašského Meziříčí, hudebně nadaná. V devíti letech se pokusila o svoji první písničku, ve třinácti se na hudebním festivalu seznámila s Glenem Hansardem - zpěvákem ze skupiny The Frames a v patnácti s nimi odešla koncertovat po světě. Podílela se na vzniku Glenova alba The Swell Season.

Doma zatím zůstala rodičům mladší sestra Zuzana. Do širšího povědomí se však Markéta dostala díky hlavní roli v nízkorozpočtovém filmu Once (film za 150 000 dolarů vydělal zatím 10 000 000), kde hraje českou emigrantku a celým filmem prolíná hudba Frames a dvojky Hansard-Irglová. Při natáčení tohoto filmu spolu začali o osmnáct let starší Glen a Markéta chodit.

Jak se Glen vyjádřil: Miloval jsem ji už dlouho, ale stále jsem sám sebe přesvědčoval, že je teprve dítě. V současnosti jsou spolu již rok a bydlí spolu.

V roce 2008 získali oscara za nejlepší filmovou píseň Falling slowly. Tím se možná proslavili ještě více a jak sama Markéta prohlásila vstupenky se teď prodávají o poznání lépe.

V roce 2009 se do médií dostala informace o rozchodu Glena a Markéty.

Mohli by vás také zajímat…