zavřít
Upravit životopis

Životopis

Pochází z Kožlan na Plzeňsku, na housle začala hrát ve třech letech. Vystudovala konzervatoř v Plzni a pak pokračovala na AMU v Praze. V současné době studuje Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy a působí také jako pedagog na základní Umělecké Škole.

Během studií získala cenu na mezinárodní přehlídce klasické hudby v Londýně (1994) a byla vybrána do mládežnického orchestru Junge Östereichische Filharmonie, se kterým podnikla evropské turné pod vedením slavného světového dirigenta Yehudi Menuhina (1995).

Má za sebou velké množství prestižních angažmá: byla mj. členkou orchestrů pražského Národního divadla a Státní opery, spolupracovala s orchestrem Hl.města Prahy FOK, Českým národním symfonickým orchestrem a komorním orchestrem Virtuosi di Praga. S klasickými orchestry koncertovala např. v Japonsku, USA, Francii, Španělsku, Itálii, Německu a Rakousku.

Současně ale spolupracovala i s předními umělci české populární hudby, např. s Hanou Hegerovou, Lucií Bílou, Helenou Vondráčkovou,
Hanou Zagorovou, Karlem Gottem a Danielem Hůlkou, v letech 2003 a 2004 hrála na velkém turné se skupinou Lucie. V roce 2005 absolvovala celoevropské turné s britskou pop rockovou legendou Rodem Stewartem. V roce 2007 se zúčastnila zájezdu uměleckého sdružení Amfora do Kambodži, v rámci kterého účinkovala na koncertě pro kambodžského krále.

Myšlenka začít hrát na elektrické housle ji napadla již v roce 2002. Později při turné po Japonsku, kdy navštívila továrnu Yamaha a mohla si tam elektrické housle vyzkoušet, se pro tento nástroj zcela nadchla. Na základě tohoto objevu pak založila první moderní skupinu. Formace INFLAGRANTI vznikla v roce 2004 jako pětičlenný dívčí soubor a hned v roce 2005 s ní vydala debutové album Rockmantika u firmy Universal Music. V rámci propagace tohoto alba pak vystoupila v mnohých vysoce sledovaných televizních pořadech (např. Ceny Týtý, Pomozte dětem, Zlatá hokejka, Abeceda hvězd, Gogo show, Auto roku).

Po personálních změnách ve skupině v roce 2006 obnovila její činnosti v novém složení jako trio, se kterým sklízí úspěchy nejen na domácí scéně, ale i v zahraničí (mj. turné po Řecku a Sardinii). S triem INFLAGRANTI v roce 2008 připravuje nové nahrávky, videoklip a vystoupení pro TV show.

V rámci sólových klasických koncertů hraje na cenný historický nástroj z dílny německého houslaře Johanna Gregoriuse Hellmera z roku 1747.

Markéta Muzikářová

houslistka, umělecká vedoucí