zavřít
Upravit životopis

Životopis

Jejími rodiči jsou herci Shelley Plimptonová (hrála mj. v původní broadwayské inscenaci rockového muzikálu Vlasy) a Keith Carradine, kteří se rozešli ještě před jejím narozením. Vyrůstala s matkou na manhattanském Upper West Side.

Už od dětství účinkovala v sérii kontroverzních TV reklam na džínsy Calvina Kleina a navštěvovala film. dílnu Elizabeth Swadosové "Runaways". Tam ji objevil známý divadelní režisér Joseph Papp, který ji jako desetiletou obsadil do hry The Haggadah, inscenovanou na jevišti Public Theatre.

Ve filmu zaujala zejm. několika postavami dospívajících dívek: dcera ovdovělého bývalého policisty, nespravedlivě odsouzeného za vraždu (Tommy Lee Jones), v dramatu Říční krysa (r. T. Rickman); rebelantská Lorna Philipsová v dramatu Čas zastavit se (r. S. Lumet); Laura, nevlastní dcera padesátileté hrdinky (Gena Rowlandsová), v komorním dramatu Jiná žena (r. W. Allen); vzpurná Grace Sullivanová, dcera fotožurnalistky (Jill Claybourghová), v psychologické studii mezilidských vztahů Lidé z močálů (r. A. Končalovskij); těhotná mladistvá Kelly v dramatu Stanley a Iris (r. M. Ritt).

Jako host se objevila v TV seriálu Family Ties (Rodinná pouta - ČTV) a hraje také na jevišti, kde se představila např. v Shakespearově Periclovi nebo v hrách Wendy Wassersteinové The Heidi Chronicles, Lyle Kesslera Robbers, Erica Bogosiana subUrbia a Tennessee Williamse Skleněný zvěřinec (1999, Steppenwolf Theater).

Jejími životními druhy byli herci Christian Slater a River Phoenix, po jehož boku hrála ve filmech Říční krysa a Čas zastavit se.

Mohli by vás také zajímat…