zavřít
Upravit životopis

Životopis

Martin Hašek je bývalý profesionální fotbalista, záložník, bývalý reprezentant České republiky, bratr hokejisty Dominika Haška. V současné době je trenérem v klubu AC Sparta Praha.

S profesionálním fotbalem začínal v Pardubicích, poté působil v Chebu a FC Slovan Liberci. V létě roku 1997 jej koupila Sparta, kde prožil několik velmi úspěšných sezón. Na podzim 2001 přestoupil do rakouské Austrie Vídeň, odkud po dvou letech odešel do Dynama Moskva pod vedením trenéra Jaroslava Hřebíka. V Dynamu působil pouze rok a po osmi letech se vrátil zpět do Liberce. V létě 2005 podepsal opět profesionální smlouvu se Spartou, aktivní fotbalovou kariéru ukončil v roce 2007 v dresu Příbrami.

Trenérská kariéra
V sezóně Gambrinus ligy 2011/2012 se stává hlavním trenérem fotbalové Sparty, kam se přesunul z předchozího angažmá asistenta v tomto klubu. Sparta touto restruktualizací přechází na anglický model vedení klubu a dosavadní trenér Jozef Chovanec se stává GSM (Generální sportovní manažer). Po dlouhodobých neúspěších v evropských pohárech (zejména neúčast v hlavní soutěži Ligy mistrů) byl 5. prosince 2011 odvolán GSM Jozef Chovanec s téměř celým realizačním týmem, na místo GSM nastoupil Jaroslav Hřebík, který jej ponechal na místě hlavního trenéra.

Martin Hašek

48 let, fotbalista, fotbalový trenér