zavřít
Upravit životopis

Životopis

Martin se narodil 24. 11. 1989 v Ostravě. Po svých rodičích zdědil nejen lásku k rodnému městu, ale také lásku k muzice. Hudba Martina provázela od narození. Už v útlém dětství se stala součástí jeho života. Ve třech letech začal navštěvovat Dětskou múzickou školu, s níž přišla první veřejná vystoupení, první tóny na zobcovou flétnu a především osobnost hudebního pedagoga Mikuláše Ďurka, který Martinovo hudební cítění dlouhá léta rozvíjel.

ROK 2014 VE ZNAMENÍ ŠANSONU
Šanson – píseň ve své nejambiciónější podobě přesahující žánry popu i jazzu, které tvoří jakési samostatné ostrovy pocitů, emocionálně vypjatých, avšak jakýmsi zvláštním způsobem utěšujících. Píseň, jež se vyvinula ve Francii v tvorbě Jaquese Brella, Charlese Aznavoura nebo Serge Gainsbourga – v roce 2014 Martinovo téma č. 1.

SOUČASNOST MÁ JMÉNO MANIFEST Nové CD Manifest bylo pokřtěno 9.1.2013 v Jet Set Caffe v Ostravě za účasti přátel a několika novinářů. Album v šampaňském „vykoupal" Ing. Aleš Buksa, majitel kavárny a velký milovník hudby v jedné osobě. Na křest přijala pozvání i hudební legenda pan Josef Laufer. Fotografie z křestu naleznete ve Fotogalerii, aktuální informace k tour Manifest pak na úvodní stránce webu.

LÁSKA K JAZZU
Duch dobrých starých časů, úžasné hudby a improvizace znovu ožil. Martin Chodúr obnovuje tradici umělců, jako byli Cole Porter, George Gerschwin nebo Rodgers & Hammerstein, a vzdává hold jejich pokračovatelům Franku Sinatrovi, Nat King Colovi či Tonymu Benettovi – velkým mužům a opravdovým gentlemanům ve vždy padnoucích oblecích.

ALEXANDROVCI Květnové turné ruského armádního sboru Alexandrovci bylo dosud největší v historii. Není divu, že patřilo k nejdiskutovanějším hudebním událostem roku. Sedmnáct koncertů ve třinácti městech napříč klasikou, jazzem, rockem i populární hudbou. Martin měl tu čest být hostem tohoto výjimečného ansámblu. A jaké jsou jeho pocity? Jak sám říká: Nepopsatelné :-)

LET´S CELEBRATE
Album Let´s celebrate – Martinův očekávaný debut, který přišel půl roku po soutěži. Jak jej charakterizovat? Autorské skladby v angličtině, příjemný pop-rock s Tom-Jonesovskou příchutí, bohaté smyčce, žestě i vokály. CD s nádechem Las Vegas - Mekkou Franka Sinatry či Elvise Presleyho – a na něm písně, které těmto velkým hlasům vzdávají hold.

SUPERSTAR
Soutěž plná žánrů a osobností, zkouška emocí i psychiky, ale pro Martina především vstupenka k jeho snu, kariéře zpěváka.

O tom, že si právě on zaslouží titul nejlepšího hlasu tohoto projektu, rozhodli čeští a slovenští fanoušci 20. 12. 2009.

ROBSON
V roce 2003 vstoupila do Martinova života skupina Robson, která jej oslovila na soutěži začínajících kapel BOOMCUP. Nová hudební etapa po boku Robsonu začala společným jamem a pokračovala několikaletou spoluprací. Martin s Robsonem coby zpěvák a kytarista absolvoval řadu koncertů a festivalů, podílel se autorsky na albu „Who is Martin“ a byl u vzniku videoklipu k písni Rabbit.

ZAČÁTKY
„Opravdové" hudební začátky přišly, když bylo Martinovi 11 let. Flétnu vystřídal klarinet, jehož hru začal později studovat na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. V této době byla ale středem Martinova světa kytara a zpěv v první vlastní kapele.

Mohli by vás také zajímat…