zavřít
Upravit životopis

Životopis

Martin Hájek, v současné době moderátor, dj, skladatel, producent, majitel nahrávacího studia. Tento popis jeho činností není tolik zajímavý, jako to, jak k tomu všemu přišel a co tomu předcházelo. Vše začalo již ve věku asi 14ti let, kdy si doma stavěl vlastní „mixážní pulty“ a dělal diskotéky kamarádům z letního tábora v severních Čechách . Už tehdy se projevoval jako nadaný a šikovný kluk, který má hned od začátku jasno v tom co chce jednou dokázat.

Za svým snem si šel a na střední škole začal hrát odpolední diskotéky v Praze. To byly ovšem teprve začátky pomalu se rozjíždějící kariéry časem vyhledávaného diskžokeje. V roce 1990, tj v Martinových 19ti letech vypukla cesta DJ naplno. Při studiu, hrál především v pražských klubech a diskotékách a od roku 1994 po celé české republice. Hrál například s ATB, Jan Weyne, později s Global Deejays atd. V témž roce (1994) se začal Martin prosazovat v Pražském éteru jako moderátor. Začínal na Zlaté Praze (dnešní Fajn rádio) , kde vysílal v prime timu a také moderoval hitparádu CzDc (Czech Dance Chart). Tato hitparáda, byla jedna z prvních v čr ..... Vycházeli kazety později CD s názvem této hitparády mimochodem tato hitparáda se vysílá dodnes.
Proč se jedné obyčejné hitparádě věnuje několik vět v tomto popisu Martina Hájka? To protože on je jejím autorem a stojí za celým jejím zrodem. Na Zlaté Praze se stal zároveň i šéf zvukařem (výroba hudební grafiky a reklam). V roce 1996 začalo být zvukařské studio v rádiu malé pro jeho tvorbu a tak si založil vlastní značku a budoval první studio. Studio bylo malinké o pár metrech a dělilo se s obývákem. Ale to už je daleká minulost. Za tu dobu změnilo několikrát prostory a dvakrát název.

Studio začínalo pod názvem Digital Studio. Dnes se jmenuje “Prorecords” Recording Studio. Je jedním z nejvyhledávanějším nahrávacím studiem u nás, které stálo u zrodu nejednoho hitu.Důkazem je i nejedna zlatá (platinová, multiplatinová) deska. Dnes v něm nahrává například : Michal David, Heidi Janků, Superstar točil se zde Megamix Draculy apod. (více informací o nahrávacím studiu naleznete přímo na jeho stránkách)

Vraťme se ještě zpět k začátkům. Současně s moderováním v rádiu přišla i první nabídka z televize. V roce 1996, začalo Martinovi moderování na tehdejší TV3 , kam si přenesl svou hitparádu CzDc a zároveň měl další pořad sledující tehdejší současnou hudební a kulturní scénu Studio3. Po skončení spolupráce s Rádiem Zlatá Praha přešel již v té době velice známí hlas na rádio Vox, kde dělal nejen moderátora v hlavním vysílacím čase,ale také programového ředitele. Po rádiu Vox přišla nabídka na moderování v rádiu Bonton (později rádio Deejay, v roce 2007 opět Bonton) . Zde Martin Hájek moderoval ranní Show a poté v moderátorské dvojici sbíral nejen úspěchy ,ale i vysokou poslechovost v odpoledním pořadu Deejaytime. Po přechodu rádia pod nového majitele a změně názvu a programu se vrátil zpět na vysílání v ranních hodinách (6-9hodin). V roce 2007 nastalo rozhodnutí udělat si moderátorkou pauzu a soustředit se na nahrávací studio, avšak netrvalo dlouho a přišla nabídka návratu k moderování hitparády v rádiu.


Tímto prostřihem minulostí jsme se dostali až do dnešní doby. Ačkoliv nápad s rádiovou pauzou se Martinovi “honil” v hlavě víckrát, nikdy se k tomu neodhodlal a je věrný českému éteru dodnes. Dlouhodobá píle a pracovitost a ve velkém případě i nadání vedlo k tomu, že v současné době moderuje celoplošný pořad na rádiu Kiss, objevuje se jako hlas v mnoha reklamách, jezdí jako DJ po diskotékách po republice, moderuje nejrůznější akce, tvoří nemálo vlastní tvorby ve studiu...


Martin Hájek už dávno není jen DJ odpoledních diskoték, ale je také úspěšný producent s vlastní tvorbou, ale hlavně stále skromný člověk...

Martin Hájek

46 let, skladatel, dj, moderátor, hudební producent, sound