zavřít
Upravit životopis

Životopis

Martin Písařík započal svou hereckou kariéru dramatem Karla Kachyni - Městem chodí Mikuláš. Následovně působil především v divadle Radar (divadélko na Praze 7), kde byl nejen příležitostným hercem, ale také pohybovým pedagogem či autorem hudby. S divadelním souborem Ty-já-tr se Martin nerozloučil doposud a příležitostně účinkuje v pohádkách pro děti, se kterými cestuje nejen po dětských domovech.

V současné době má stálé angažmá v divadle ABC, kde zvládl role např. v inscenacích Frederick, Jak je důležité míti Filipa, Příliš počestná žena, Úžasná svatba, České Vánoce nebo Šakalí léta.

Příležitostně hraje v divadle Ta Fantastika (Obraz Doriana Graye), ale také v divadle Kalich (muzikál Touha).

Od divadla se přemosťme také k filmovým a seriálovým rolím mladého herce.
Martina můžete vidět například v komediích Snowboarďáci a Ro(c)k podvraťáků , v dramatu Stříbrná vůně mrazu nebo v pohádce Probuzená skála. Pokud byste raději herce vídali "na pokračování", a to ve většinou současně běžících seriálech, nenechte si ujít Ordinaci v Růžové zahradě, případně seriál Bazén, který v minulosti vysílala TV Prima.

Martin Písařík ale neholduje pouze filmovým plátnům a divadelním prknům, je znám také jako hudebník. Se svými kapelami (které i založil) Bojkot Production a Akustik zpívá a hraje na kytaru. Své nadání zúročuje i skládáním hudby a psaním textů.Dabuje Josha Randnora který hraje v jak jsem poznal vaší matku Teda Mosbyho.

Mohli by vás také zajímat…