zavřít
Upravit životopis

Životopis

Absolvent Gymnázia A. Dvořáka v Kralupech nad Vltavou. Během studií začal vystupovat s folkrockovou skupinou Nota-K, později s rockovou skupinou Durian. Studoval zpěv u L. Nopové a skladbu u A. Michajlova na pražské konzervatoři. V pražské inscenaci rockové opery Jesus Christ Superstar (1994-98) hrál Ježíše (pro studiovou nahrávku muzikálu nazpíval part Šimona Zélóta).

Martin Skala (* 1970, Praha, ČR) je český známý muzikálový a rockový zpěvák. Základní všeobecné i hudební vzdělání získal v Neratovicích, kde také od svých 13 let zakládá své první garážové skupiny. Průlom nastává na gymnáziu v Kralupech nad Vltavou (absolvent Gymnázia A. Dvořáka v Kralupech nad Vltavou. Během studií začal vystupovat s folkrockovou skupinou Nota-K, později s rockovou skupinou Durian s níž odehrál několik desítek koncertů po celé republice. Studoval zpěv u L. Nopové a skladbu u A. Michajlova na pražské konzervatoři. Ježdění po zakouřených klubech definitivně končí v roce 1994, kdy vyhrává konkurz na titulní roli Ježíše v dnes již legendárním a úspěšném muzikálu Jesus Christ Superstar. V této roli odehrál téměř 500 repríz a měl tu čest hrát i derniéru tohoto představení v roce 1998.

Následuje role Prince v muzikálové Rusalce, Laertes v Hamletovi Janka Ledeckého a Andrej v plzeňském zpracování muzikálu Juno a Avos. Kromě zpěvu se také profesionálně věnuje webovému designu a je autorem stránek Tří mušketýrů. V roce 2005 se oženil. Jeho manželkou se po šesti letech soužití stala zpěvačka a tanečnice Markéta Kováříková. Mají dceru Michaelu.