zavřít
Upravit životopis

Životopis

Martin Štefl se začal hokeji věnovat ve čtyřech letech v rodném Vsetíně. Na zimní stadion Lapač jej přivedl otec, pozdější manažer extraligového Vsetína. V přípravce hrál, tak jako tehdy všichni, v útoku. Když byl ve třetí třídě, poslali jej trenéři do branky. To jen přivítal, gólmany vždy viděl jako hrdiny. Všemi žákovskými kategoriemi prošel ve Vsetíně, ve čtrnácti letech už chytal za tamější dorost.

V sedmnácti letech se začal Štefl objevoval v dresu valašské juniorky. Neunikl také pozornosti trenérů mládežnických reprezentací, na velký turnaj se ale nikdy nepodíval. S juniorkou zažil největší úspěch v březnu 2005, kdy na sebe ve finále narazila Sparta se Vsetínem. V T-Mobile Areně Martin Štefl sice čtyřikrát inkasoval, doma na Lapači však Pražanům dovolil ze dvou zápasů jen jeden gól a se svými spoluhráči se radoval z juniorského mistra republiky. Byl to zatím jeho největší úspěch krátké kariéry, na titul však nevzpomíná, hledí vstříc do budoucna.

Během sezony 2005/2006 se Štefl objevil poprvé v extralize, za Vsetín odchytal tři zápasy. O rok později jich už bylo jednatřicet, z toho jeden vítězný proti Spartě, kdy Holešovickým dovolil jen jeden gól. Častý návštěvník kin během léta 2007 změnil poprvé v kariéře dres, na roční hostování jej získala mistrovská Sparta, která po odchodu Dušana Salfického hledala druhého brankáře.