zavřít
upravit profil

producent, hudební skladatel, multiinstrumentalista, zvukový inženýr

narozen: None 

Upravit životopis

Životopis

Martin Vein je český multiinstrumentalista, hudební skladatel, zvukový inženýr a producent, s jehož skladbami se můžete setkat téměř ve všech koutech světa. Hudbou se zabývá již od útlého mládí, kdy objevoval krásu hry na klavír, kytaru a bicí nástroje. V té době se také zrodily první Martinovy hudební výtvory. Na jeho progresivní muzikální přístup měl pozitivní vliv dlouhodobý pobyt v západní Evropě.

Martinovo hudební cítění má kořeny zejména v rocku a vážné hudbě, avšak v posledních letech je Martin uchvácen alternativou, elektrem, popem a R&B. Ve své tvorbě i v produkování se nebrání prvkům jiných žánrů, nerozlišuje hudbu podle stylu, země původu nebo podle komerčního zaměření. Hudba by měla lidi spojovat, nikoli rozdělovat. Pro Martinovy skladby je typická melancholická atmosféra, chytlavé nosné melodie a krystalicky čistý zvuk. Samozřejmostí je pro tohoto perfekcionistu sledování nejnovějších hudebních trendů a technologií, díky kterému si udržuje náskok před konkurencí.

Martin byl vůdčí osobností několika hudebních uskupení, jejichž CD nosičů se prodalo téměř 150 000. Jeho taneční hity se objevují v setech známých DJů. Martin ve svém profesionálním studiu produkoval spoustu muzikálních projektů všemožných žánrů. Intenzivně spolupracuje s hvězdami české populární hudby a také úspěšně prodává své skladby do zahraničí. Za zmínku stojí i jeho aktivity v oblasti komponování hudby k reklamám.

Martin Vein

producent, hudební skladatel, multiinstrumentalista, zvukový inženýr