zavřít
Upravit životopis

Životopis

Martina Mcbride se narodila 29. července 1966 ve státě Kansas. Vlastním jménem se Martina McBride jmenuje Martina Mariea Schiff.

Už jako dítě se velmi zamilovala do tradiční country hudby. Začala zpívat a hrát na piáno v místních klubech, barech a tančírnách se skupinou svého otce, která se jmenovala "The Schifters". Poté, co odmaturovala na střední škole, cestovala po celém Kansasu, kde hrála s různými skupinami. Později se provdala za zvukaře Johna McBridea a v roce 1990 se společně přestěhovali do Nashvillu. Tam John začal pracovat pro slavné country hvězdy - skupinu Charlieho Danielse a pro zpěváka Ricky Van Sheltona. Martina zatím skládala písně a John se pak ujal role producenta jejích demo pásek. Ty pak společně zaslaly několika nahrávacím společnostem. Úspěch Martina zaznamenala u firmy RCA, s nimiž ke konci roku 1991 podepsala nahrávací smlouvu. V témže roce se stal John produkčním manažerem Gartha Brookse a zařídil pro svou ženu angažmá na otevírání koncertů pro Gartha Brookse.

Debutové album "Time has come" vyšlo v roce 1992. První hit z něj se dostal jen do Top 50, ale druhý hit "That´s me" a třetí "Cheap whiskey" se dostali již do Top 40. Druhé album "The way that I am" vyšlo v roce 1993 a první hit z alba "My baby loves me" se dostal až na druhé místo, další hit "Live # 9" se dostal do Top 10. 1995 - 3 album "Wild angels" - titulní píseň se stala jejím prvním "Number one" hitem. 1997 - 4 album "Evolution". 1999 - 5 album "Emotion" a vánoční album "White Christmas". 2001 - výběr Greatest hits. Martina McBride nebyla zpočátku příliš úspěšnou - během pěti let získala pouze 4 hity v TOP 10 a jen jediný hit č. 1. Ovšem po roce 1997 nastal v její kariéře obrat a dnes patří mezi nejlepší country zpěvačky. 2003 - 6 řadové album "Martina". 2005 - 7 řadové album "Timeless" vyjde na podzim roku 2005.

Mohli by vás také zajímat…