zavřít
Upravit životopis

Životopis

Marty Turco patří mezi to nejlepší, co můžete v NHL mezi tyčemi najít. Mezi českými fanoušky nebyl Turco po dlouhou dobu dostatečně známý. Zasloužil se o to vynikající gólman Ed Belfour, který přivedl Dallas v roce 1999 ke Stanley Cupu. Zatímco Belfour stále chytal výboně i po zisku nejcennější trofeje, Turco v jeho stínu postupně dozrával. Dvě sezóny působil za Belfourem jako dvojka, aby po jeho odchodu nastoupil od sezóny 2002/03 jako první gólman.

Hned v této první sezóně vytvořil rekord v průměrném počtu inkasovaných branek na zápas, když se po základní části mohl pochlubit neuvěřitelným průměrem 1,76 branky na zápas.

Marty Turco chytá velmi agresivním stylem. Často si dělá okolo svého brankoviště pořádek velmi nevybíravým způsobem, díky čemuž byl v uplynulé sezóně 2003/04 nejtrestanějším brankářem v lize. V brankovišti se velmi dobře pohybuje, je vždy na správném místě. Má velmi rychlou a hbitou lapačku. Jeho zřejmě největší předností je ovšem hra holí. S brankářskou hokejkou předvádí neuvěřitelné kousky, při kterých se mnohdy tají dech.

Mezi jeho nedostatky můžeme zařadit ne vždy ideální řešení situací jednoho proti jednomu a zejména slabší hru ve vyřazovacích bojích, kde doposud nepředvedl tak oslnivé výkony jako v základní části.

Autor : uživatel stracisko