zavřít
Upravit životopis

Životopis

Během středoškolského studia založil hudební skupinu. Po ukončení vysoké školy odešel do Tokia, kde začal profesionální hereckou a hudební kariéru.

Před film. kamerou debutoval úlohou jednoho z trojice mladistvých, kteří se zapletou s jokohamskými gangstery, v akčním dobrodružném filmu podle knihy Leonarda Schradera Šonben raidaa (r. Š. Somai).

Ve své vlasti se proslavil jako protagonista japonské epizody z cyklu o šesti asijských zemích Asian Beat (1991-92).

Do mezinárodního povědomí se zapsal díky spolupráci s kultovními světovými režiséry mladší generace, kteří mu svěřili ústřední party ve svých významných filmech, uváděných na prestižních festivalech: mladý Japonec jménem Tokio, o jehož náhodném setkání s mladičkou Číňankou (Li Pui Wai) v chladných ulicích moderního Hongkongu vypráví film Podzimní měsíc (r. C. Lawová); zasmušilý japonský turista Džun, bloudící se svou přítelkyní (Jouki Kudohová) po Memphisu, v povídkovém snímku Tajuplný vlak (r. J. Jarmusch); nedůvěřivý tokijský úředník Acuši Hirata, o jehož putování po Islandu, kde má provést na dědečkovu žádost pamětní obřady za rodiče, vypráví road movie Zimnice (r. F. T. Fridriksson).

Vytvořil hlavní roli tokijského hvězdáře Kotara v aktualizované film. verzi kultovního románu Borise Viana Pěna dní s názvem Chloe (r. Go Riju).

V roce 1992 režíroval pro Miho Nakajamase videoklip Mellow a roku 1993 se prezentoval jako zpěvák dvěma hudebními singly a CD albem.

Mohli by vás také zajímat…