zavřít
Upravit životopis

Životopis

Matthew Bomer se v roce 2005 objevil v thrilleru Tajemný let, kde dále hráli Jodie Foster, Peter Sarsgaard a Sean Bean. V roce 2006 ztvárnil postavu Erica v hororovém snímku režiséra Jonathana Liebesmana Texaský masakr motorovou pilou: Počátek a ve stejné době natáčel seriál z produkce ABC Traveller, kde hraje hlavní roli. Seriál má premiéru v lednu 2007. V tomto seriálu se Bomer zhostil role neprávem obviněného studenta práv, který je na útěku. V této sérii v produkci Dana Jinkse a Bruce Cohena (Americká krása) dále hrají Logan Marshall-Green a Aaron Stanford.

Matt Bomer je synem bývalého sportovce týmu Dallas Cowboy, Johna Bomera, a jeho ženy Sissi. Matt (celým jménem Matthew) se narodil ve Spring, stát Texas. Na prestižní škole Carnegie Mellon University získal bakalářský titul z umění a bezprostředně poté se přemístil do New Yorku, kde si záhy našel divadelní scénu, na níž mohl projevit svůj talent. V mezidobí se také dostal k sérii ABC All My Children. Zanedlouho se připojí k hercům série CBS Guiding Light, která už se vysílá dva roky.

Z ostatních rolí jmenujme sérii Tru Calling z produkce studia Fox, kde hraje Eliza Duschku. Hlavní ženská postava má schopnost prožít každý den znovu a způsobit, aby nedošlo k tragédiím. V roce 2006 také hrál v hodinovém pilotním díle Amy Coyne z produkce Fox, kde dále hrají Tom Berenger, Bill Bellamy a Ashley Williams.

Na divadle se objevil ve hře Roulette z pera Paula Weitze (Jak na věc). Tuto hru režíroval Jake Alexander na prknech New York Stage & Film v New Yorku. Dále hrál na prknech Sundance Theatre Lab ve Spring Awakening od Michaela Mayera; poté v houstonském Alley Theatre v A Streetcar Named Desire a několika adaptacích Romeo & Juliet. Jedna z nich byla pod vedením Terence Manna v New Yorku, další pro režiséra Petera Frische v Heinz Hall, která se hrála i na Utah Shakespeare Festival. Na tomto festivalu se Bomer představil i ve hře Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat. Matthew Bomer má dva sourozence, bratra Neilla – inženýra a sestru Megan. Mezi jeho koníčky patří sporty (zejména fotbal a golf) a hudba.

V roce 2011 uzavřel snatěk s hollywoodským publicistou Simonem Hallsem, se kterým vychovává 3 syny, které jim porodila náhradní matka- Kita (narozen 2005) a dvočata Walkera a Henryho (narozeni 2008).

V roce 2015 získal svůj první zlatý globus za roli pacienta umírajícího na AIDS v televizním dramatu "The Normal Heart". Pro tuto roli musel zhubnout přes 20 kilogramů, což ovlivňovalo jeho náladu, zdraví a energii.

Mohli by vás také zajímat…