zavřít
Upravit životopis

Životopis

Matthew Ebden je australský profesionální tenista narozený v Jihoafrické republice. Ve své dosavadní kariéře na okruhu ATP World Tour vyhrál čtyři turnaje ve čtyřhře. Na challengerech ATP a okruhu Futures získal do února 2013 šest titulů ve dvouhře a sedmnáct ve čtyřhře.

Na žebříčku ATP byl nejvýše ve dvouhře klasifikován v říjnu 2012 na 61. místě a ve čtyřhře pak v červnu téhož roku na 57. místě. Trénuje jej Peter McNamara, který na této pozici nahradil Mila Bradleyho.

Spolu s krajankou Jarmilou Gajdošovou vyhrál smíšenou čtyřhru na Australian Open 2013, když ve finále porazili český pár František Čermák a Lucie Hradecká. Ve dvouhře se nejdále na nejvyšší grandslamové úrovni probojoval do druhého kola Australian Open 2012 a US Open 2012.
Na Hrách Commonwealthu 2010 v Dillí získal bronzovou medaili ve dvouhře mužů.

V australském daviscupovém týmu debutoval v roce 2012 čtvrtfinálem 1. skupiny zóny Asie a Oceánie proti Čínské lidové republice, v němž vyhrál nad Ja-nan Maem. Do roku 2013 v soutěži nastoupil ke dvěma mezistátním utkáním s bilancí 2–0 ve dvouhře a 0–0 ve čtyřhře.

Soukromý život
Narodil se roku 1987 v jihoafriickém Durbanu do rodiny Charlese a Ann Ebdenových. Vystudoval střední školu v Perthu. Má dvě sestry, fyzioterapeutku Tarryn a účetní Candice Ebdenovy. Jeho domovským oddílem je tenisový klub Wembley Downs. Dne 16. listopadu 2012 se oženil s právničkou Kim Doigovou v západoaustralském Margaret.