zavřít
Upravit životopis

Životopis

Matthew David McConaughey je nejmladší syn vlastníka benzínové pumpy. V Texasu absolvoval místní střední školu (1988). Přál si být právníkem.

Matthew již na stříbrném plátně předvedl široké rozpětí svého hereckého talentu. Conaughey se stal hvězdou díky svému hereckému výkonu ve filmu Čas zabíjet režiséra Joela Schumachera, ve kterém hrál po boku Kevina Spaceyho, Samuela L. Jacksona a Sandry Bullock. Poté ztvárnil role ve filmech Amistad Stevena Spielberga (s Anthony Hopkinsem a Morganem Freemanem) a Kontakt Roberta Zemeckise (s Jodie Foster).

Později se Matthew Conaughey setkal s Woody Harrelsonem, Jennou Elfman a Ellen DeGeneres ve filmu Ed TV Rona Howarda. Mezi další filmy, ve kterých hrál, patří Dazed and Confused, Angels in the Outfield, Lone Star, Glory Days a Ponorka U-571. V poslední době se Conaughey objevil v romantické komedii Adama Shankmana Svatby podle Mary a ve filmu Frailty.

Matthew žije s brazilskou kráskou Camilou Alves, se kterou má syna. Levi Alves McConaughey se narodil 7. července 2008 v Los Angeles.

Mohli by vás také zajímat…