zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mattia Pasini se narodil 13. 8. 1985 v Italském Rimini, které se nachází asi 20km od San Marina. Mattia je italský motocyklový závodník, který se účastní mistrovstí světa silničních motocyklů.

Už v 9 letech se zúčastnil prvního závodu. Dále zažil úspěsné roky v Italských a Evropských šampionátech. Poprvé vstoupil do GP(Grand Prix)v roce 2004 do třídy 125ccm a jeho týmovým kolegou byl Roberto Locatelli. Mattia zakončil první sezónu 15. místem celkově. Jeho nejlepším výsledkem bylo 3. místo v kvalifikaci a 7. místo v Malajské velké ceně. Následující rok se držel v blízkosti nejlepších závodníků, dokonce dokázal vyhrát dva závody. Jeden v Číně a druhý ve velké ceně Katalánie. Tyto dvě vítězství mu zajistily 4. místo celkově. V roce 2006 byl znovu čtvrtý, když vyhrál Italskou a Německou velkou cenu.

Mattia byl pro rok 2007 velkým favoritem na zisk titulu. Ale sezónu 2007 žačal velmi špatně. Trpěl od začátku roku, kvůli nespolehlivému motocyklu. Toto bylo hlavní překážkou v získání celkového vítězství. Navzdory několika pádů a poruch motocylku dokázal Mattia čtyři závody vyhrát. Měl jen o jedno vítězství méně než lídr Gabor Talmacsi a stejný počet vítězství jako druhý v pořadí Hector Faubel. Nakonec skončil Mattia až šestý.

V sezóně 2008 jde Mattia Pasini do třídy 250ccm. Rok 2008 byl pro něho smolný, protože neměl dostatečně rychlou motorku, a sám přiznal, že s ní byly problémy. Tým Polaris World, za který Mattia jezdil, opustil v roce 2008 mistrovství světa motocyklů. V roce 2009 Mattia pojede za tým Team Toth Aprilia.