zavřít
Upravit životopis

Životopis

Když se rozhodnul uvést na trh svojí bez-poopiční vodku SKYY, všichni říkali, že se zbláznil. O osm let a několik miliónů dolarů později se prodaly čtyři miliony beden tohoto nápoje a SKYY se stala jednou z nejrychleji rostoucích značek na světě.

V roce 2005 vydal Kanbar knihu rad pro nadějné vynálezce a uvedl nový nápoj - likér Vermeer. Ten jako jediný krémový likér obsahuje zároveň skutečnou čokoládu a kvalitní vodku a získal zlaté medaile American Tasting Institute a San Francisco Works Spirits Institute.

Jako vynálezce přišel Kanbar např. s kryogenickým odstraňovačem šedého zákalu, odchlupovacím hřebenem na šaty, hlavolamem - skládačkou Tangoes a ve světě filmu zanechal výraznou stopu tím, že jako první na světě otevřel multiplexové kino - Quad Cinemas v New Yorku. Je sponzorem umění a umělců, vzdělání a New York University.

V roce 2006 produkoval animovanou komedii Karcoolka (režie Cory Edwards, Todd Edwards), kde Chlupatí a opeření policisté ze zvířecího světa vyšetřují domácí výtržnost, v které jsou zapleteni Červená Karkulka, vlk, babička a dřevorubec.

Maurice Kanbar

producent, sponzor, vynálezce