zavřít
Upravit životopis

Životopis

Celým jménem se jmenuje Mauro German Camoranesi Sierra.V současnosti hraje za Juventus do Serie A jako středový hráč , obvykle na pravém křídle.Byl také využívána jako ústřední středový hráč.
On je známý pro svou schopnost přecházet do klubíčka a jeho skvělé driblování dovedností.
Camoranesi je členem Italské fotbalové reprezentace, a byl součástí vítězné družstvo v roce 2006 Světový pohár.

Club
Camoranesi měl vždy velký fanoušek argentinské klubu River Deska roste, ale jako chlapec hrál v mládežnických družstvech domácích straně Club Atlético Aldosivi. Aldosivi se nachází v Mar del Plata jen 160 km (99 mil) od Mauro je rodištěm Tandil.
Nicméně, přešel do Mexika začít svou profesní kariéru ve hře Santos Laguna. Klub vyhrál v Primera División de México Invierno v průběhu sezóny 1996, Camoranesi skóroval 1 goal v 13 zápasů za tým, to byl vůbec první mistrovství klubů úspěch. Santos Laguna fanoušci přezdívali mu "El Cholo".
Více cestuje přišel mladý argentinský následující rok, jak se přestěhoval do uruguayské klubu Montevideo Wanderers krátce předtím, než se vracejí zpět do vlasti, aby hrály pro Banfield, solidifying sám sebe jako působivé útočící středový hráč právo, zatímco hraje 38 zápasů s 16 cíli.
V následující sezóně Camoranesi přesunula opět, tentokrát zpět do Mexika a klub Cruz Azul, kde hrál od roku 1998 do roku 2000. Chytil pozornost italské Serie A na straně Hellas Verona, které bodování 21 cílů v 75 hrách s Cruz Azul, impozantní úspěch pro střed hřiště hráče.
On přestěhoval do Itálie v roce 2000, s podpisem Verona, kde hrál dva roky. V roce 2002, Camoranesi byla podepsána na společné-vlastní řešení, Juventus původně placené Verona € 4,8 mil. EUR (údajně £ 3 miliony) a dala jim společné vlastnictví-Max Vieri. Dne 26. června 2003 byl podepsán v přímém bianconeri o trvalý základ pro dodatečný poplatek ve výši € 4,5 milionu, což bylo ve stejný den byla podepsána Juventus Marco Di Vaio a Enzo Maresca v podobné obchody.

Juventus
S Juventus, Camoranesi vyhrál Serie A 2002-03, a italské Super Poháry v roce 2002 a 2003. Camoranesi byl také Serie A šampion se stará dáma v 2004-05 a 2005-06, ale Juventus se svlékl z obou těchto titulů jako jiný výsledek z "calciopoli" skandál.
Navzdory jeho agent Sergio Fortunato spojující přehrávač pro kluby, jako je Lyon, Valencii a Liverpool v létě 2006, po Juve na sestup, Camoranesi podala oznámení sám v září, zástavou věrnost Juventus: "V lednu jsem se neptej, které mají být prodány Já jsem rád zůstanu tady. "[4], uvedl.
Camoranesi přispěl k řadě významných cílů, kdy Juventus hrál v Serie B po sestupu. Proti Lecce, v dubnu 2007, on provedl efektní kousek dovednost podobně jako Cruijff Turn, soustružení míč přes obránce z nohy na křídle, před načítáním to pomůže nastavit Juve první cíl zápasu. Později v zápase skóroval, že jeho straně třetí, Camoranesi vzal míč obránci posledních třech Lecce, než byste stiskli míč od okraje boxu, s jeho levé nohy do horního rohu [5]. Pouhých několik dní předtím, než byl jeden skóroval v čele v 2-0 vítězství proti blízko titulu uchazeči SSC Napoli. Jeho původní číslo 16 košili, ale byl změněn na 8 pro období 2007-2008. Byl změněn zpět na číslo 16 od 8 po jen jednu sezónu. Navzdory utrpení několik zranění v průběhu sezóny 2007/2008, byl velmi významný a vlivný hráč v Juventus' návrat sezóny. Cameronesi měla impozantní pre-sezony před nahoru a nadcházející 08-09 Serie A sezóny.

Mezinárodní
Přestože se narodil v Argentině, Camoranesi má italské předky díky své prarodiče, kteří byli italsky a měl emigroval do Argentiny, a tedy jeho příjmení. To způsobilo, že mu nárok na hrát buď Argentina či Itálie, ale "Azzurri" projevil zájem v něm první, a dne 12. února 2003, zhotovil svůj mezinárodní debut v přátelský zápas proti Portugalsku, Itálii, která vyhrála 1-0, podle dřívějšího trenér Giovanni Trapattoni. Camoranesi hrál pro Itálii na UEFA Euro 2004, a byl také součástí Marcello Lippi 's Itálie Tým, který vyhrál v roce 2006 FIFA World Cup. Ten byl limitován 41 krát do Itálie a skóroval 4 cíle, z nichž první se stalo v Itálii v roce 2006 World Cup Qualifier pryč s Běloruskem dne 7. září 2005, který Italové vyhráli 4-1.
Ten také rozhodne ne v Itálii zpívat státní hymnu před jejich zápasy, protože je nezná slova, i když je možné vidět zpívat (alespoň část) hymna během oslav Světového poháru v Circus Maximus dne 10. července 2006. Camoranesi nebyl prvním hráčem Juventus narodil v Argentině, hrála v Itálii, Omar Sivori před ním udělal také.
Na konci zápasu v Německu 's mistrovstvím světa, v němž Itálie porazila Francii na pokutách, Camoranesi měl spoluhráč Massimo Oddo utnout velkou část své dlouhé vlasy jako zbytek oddílu tančili kolem nich v kruhu. Camoranesi pak šli s kamerou a obětavá triumf slovy: "Para los pibes del barrio ..." (Pro kluky ze sousedství).
Mauro komentoval v rozhovoru v souvislosti s mistrovstvím světa vítězství: "Mám pocit, Argentinská. Ale já mám hájí barvy Itálie s důstojností. To je něco, nikdo nemůže vzít pryč." [6]
Byl povolán do Itálie, aby se družstvo pro Euro 2008.

Zajímavé Poznámka
Součástí Camoranesi jeho rodina je z Potenza Picena v provincii Macerata, v italském regionu Marche. Zajímavostí tohoto je, že Cicinho, Paulo Cesar mít také bezprostřední rodiny signalizační z této vesnice 15.000 lidí.

Fakta
• Jako dítě vyrůstal Camoranesi podporu argentinské straně River desku. Nicméně, jeho footballing je idol Diego Maradona.
• Je ženatý a má tři děti.
• Camoranesi má velké tetování přes záda ramenou.

Vyznamenání
• La Primera División:
• Vítěz: 1996 (Santos Laguna)
• Runner-up (1): 1999 (Cruz Azul)

Juventus
• Serie A
• Vítěz (1): 2003
• Zrušena kvůli calciopoli: 2005, 2006
• Coppa Italia
• Runner-up (1): 2004
• Supercoppa Italiana
• Vítěz (2): 2002, 2003
• Runner-up (1): 2005
• Serie B: 2007
• UEFA Champions League
• Runner-up (1): 2003

Mezinárodní
• FIFA World Cup: 2006
• UEFA Euro: 2008