zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mazhar Munir se narodil v Londýně, kašmírským přistěhovalcům. Jeho otec pracoval jako tesař, matka byla švadlenou. Munir je herec samouk, který získával své zkušenosti návštěvami dramatických kroužků v Theatre Royal ve východním Stratfordu. Právě ve Stratfordu byl kontaktován prestižním londýnským divadlem Hampstead Theathre, kde mu byla nabídnuta jeho první důležitá role v Local Boy.

Objevil se v několika snímcích Britské televize - The Bill, Mile High a v oceněném snímku Doctors. Munir vystudoval marketing na Middlesex Business School. Díky svému smíšenému původu mluví několika jazyky - Urdu, Hindi, Punjabi. Pokud zrovna netočí, neustále pracuje na svém vzdělání, navštěvuje modelářské kroužky a věnuje se dětem z místní základní a mateřské školy.

V roce 2005 uskutečnil svůj první filmový debut, když se objevil v roli Wasima v politickém thrilleru Syriana, který nahlíží do dravého a zkorumpovaného prostředí světového ropného průmyslu a jehož příběh vzešel z pera scénáristy a režiséra Stephena Gaghana, držitele Oscara za scénář k filmu Traffic: Nadvláda gangů.

Mohli by vás také zajímat…