zavřít
Upravit životopis

Životopis

Americká herečka Meadow Sisto se narodila 30.9.1972 v malém kalifornském městečku Grass Valley v USA do umělecké rodiny. Otec Dick Sisto je jazzový hudebník a pedagog a vystupoval v jazzových vystoupeních v Louisville v Kentucky. Matka je americká herečka Reedy Gibbs. Meadow má o 2 roky mladšího bratra Jeremyho, který se stejně jako matka a sestra živí převážně herectvím, ale je také příležitostný hudebník. Jejich rodiče se rozvedli, když byli oba dva ještě malé děti. Převážně vyrůstala v Chicagu v Illinois.

Otec Dick tam totiž vystupoval v různých jazzových vystoupeních a malá Meadow začala společně se svým mladším bratrem pronikat pomalu do světa herectví - v Chicagu získali několik malých divadelních roliček. Asi nejvíc známá jak celosvětově tak u nás v ČR je svou první filmovou rolí v bláznivé komedii Kapitán Ron (Captain Ron, 1992), kde si zahrála po boku takových hvězd jako je bezpochyby Kurt Russell a komik Martin Short, který jí tam hrál ztřeštěného tatínka. V roce 1993 byla za roli Caroline Harvey, kterou ztvárnila právě zde nominována na cenu Young Artist Award.

Dále si zahrála v americkém komediálním dramatu ověnčeném 3 filmovými cenami "In Memory of My Father" (2005), kde si zahrála po boku svého bratra Jeremyho. Meadow Sisto je od roku 2002 vdaná za Michaela Robertse.

Mohli by vás také zajímat…