zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mehcad Jason McKinley Brooks (* 25. října 1980, Austin, Texas, Spojené státy americké) je americký herec a bývalý model. Nejvíce se proslavil rolí Matthewa Applewhita v druhé sérii seriálu Zoufalé manželky, rolí Jeromeho ve seriálu The Game, hlavní rolí Terrance "TK" Kinga v seriálu Necessary Roughness a rolí Jamese "Jimmyho" Olsena v seriálu Supergirl.

Narodil se a vyrostl v Austinu v Texasu, kde navštěvoval L.C. Anderson Hich School. Je synem Alberta Phillipse, editora Austin American-Statesman a Billy Brooks, bývalé fotbalistky. Poté co v roce 1999 úspěšně dokončil střední, začal navštěvovat University of Southern California's School of Cinema-Television.

Kariéra
Mezi jeho první práce jako model patří spolupráce s Calvinem Kleinem.

Od roku 2005 do roku 2006 hrál roli Matthewa Applewhita v seriálu stanice ABC Zoufalé manželky. Ve filmu Cesta za vítězstvím se objevil jako Harry Flournoy, atlet z Texaské univerzity. V roce 2007 se objevil ve filmu V údolí Elah. Vedlejší roli si zahrál v televizním seriálu The Game. V roce 2009 se objevil v seriálu stanice FOX Dům loutek. Benedicta Talleyho si zahrál v druhé sérii seriálu Pravá krev. Na začátku ledna 2010 se objevil jako právník Malcolm Bennet v ABC seriálu The Deep End.

Zahrál si také v seriálu My Generation, který měl premiéru na podzim roku 2010. Seriál byl však zrušen po dvou epizodách. O rok později se objevil v seriálu Necessary Roughness.

V roce 2015 získal roli v seriálu Supergirl.

Mohli by vás také zajímat…