zavřít
Upravit životopis

Životopis

Je dcerou německého novináře a Bulharky. Věnovala se herectví už na základní škole. Uplatnila se v kanadské i americké TV.

Vytvořila jednu z hlavních úloh v seriálu na motivy klasického románu Brama Stokera Dracula: The Series (1990), jehož děj se odehrával v současném Lucembursku, a jako host vystoupila v seriálech War of the Worlds (Válka světů), My Secret Identity (Moje tajná totožnost) a Are You Afraid of the Dark? (Bojíte se tmy?).

Do mezinárodního povědomí vstoupila rolí tanečnice Christiny v oceňovaném psychologickém dramatu Exotica (r. A. Egoyan) a začala účinkovat v hollywoodských filmech, kde dostala ihned velké příležitosti: dívka z tetovacího salonu Sarah, pomáhající záhrobnímu mstiteli (Vincent Pérez), v romantickém hororu Vrána: Město andělů (r. T. Pope); princezna Jekatěrina "Kitty" Ščerbacká v přepisu klasického románu Lva Nikolajeviče Tolstého Anna Karenina (r. B. Rose); ambiciózní TV reportérka Laurie, jejíž zkušený kolega (Dustin Hoffman) se shodou okolností stane jedním z rukojmích bezradného zoufalce (John Travolta), v psychologickém dramatu Město šílenců (r. Costa-Gavras).

Také hraje v proslavujícím se seriálu The L Word kde byla uvedena jako Jenny Schecter, mladá talentovaná spisovatelka, která právě dokončila seminář pro spisovatele. Do LA přijíždí se svým přítelem Timem začít nový dospělý život. Když potká sousedky Bette a Tinu, její život se začíná měnit.

Mohli by vás také zajímat…