zavřít
Upravit životopis

Životopis

Australanka Mia Wasikowska se narodila 14. října 1989 v hlavním městě Austrálie, Canberre. U nás se zviditelnila až po hlavní roli ve filmu Alenka v říši divů, ale ve světě byla známou herečkou už i dříve, jelikož už před Alenkou za sebou měla několik celovečerních filmů.

Její matka je polská fotografka a otec australský malíř. Má starší sestru a mladšího bratra. Ve věku svých 9 až 15 let studovala velmi intenzivně balet, včetně přípravy až 35 hodin týdně. Ale v roce 2006 se rozhodla od baletu ustoupit a zaměřit se primárně na herectví, o které se dlouho zajímala.

Ihned za svou první filmovou roli ve filmu Poprask na předměstí byla nominována na cenu AFI (Australian Film Institute) pro mladé herce. O rok později se objevila v nepříliš vydařeném australském snímku Krokodýl: Návrat do krvavé laguny. Dále se objevila v několika seriálech a filmech.

Ale za její zatím největší herecký úspěch se považuje její role Alice Kingsley. V červenci 2008 po dlouhém hledání si slavný režisér Tim Burton Miu vybral do titulní role do svého filmu Alenka v říši divů. Mia tu ztvárnila 19tiletou Alenku vracející se do říše divů. Po jejím boku si zahráli takové osobnosti jako Johnny Depp, Helena Bonham Carter a Anne Hathaway. Mia za svou roli obdržela pochvalu od Hollywood Reporter, Variety a New Yorku.

Mohli by vás také zajímat…