zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michael Cera se pravděpodobně nejvíce proslavil rolí George-Michaela Blutha v seriálu Arrested Development společnosti Fox, který získal cenu Emmy. Cera se herectvím zabývá od svých devíti let.

Na stříbrném plátně ho vbrzku uvidíme po boku Jacka Blacka v komedii z produkce Judda Apatowa, kterou bude režírovat Harold Ramis. V roce 2007 dokončil práce na filmu Juno pro společnost Mandate Pictures pod vedením Jasona Reitmana. Také je k vidění v nezávislé komedii Parental Guidance Suggested.

Michael Cera si zahrál mladého Chucka Barrise ve filmu George Clooneyho Milujte svého zabijáka a společně s Dennisem Quaidem byl k vidění ve filmu Frekvence.

V televizi se pravidelně objevoval v seriálech I Was a Six Grade Alien společnosti ABC a The Grubbs společnosti Fox. Mohli jsme ho zahlédnout i v populárním seriálu Veronica Mars společnosti CW a v televizních filmech Custody of the Heart, Dvojí život mého muže, Walter a Henry a v kritikou oceněném filmu Vysněný svět.

V roce 2006 začal na webových stránkách www.clarkandmichael.com produkovat sérii Clark and Michael, ve které hraje roli Clarka Duka.

Mohli by vás také zajímat…