zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michael Chiklis se nedávno vrátil na televizní obrazovku v prvním původním seriálu z produkce společnosti FX The Shield - policejní odznak. Role detektiva Vice Mackeyho mu přinesla Zlatý glóbus, televizní cenu Emmy a ocenění Television Critics Association Award.

Už od svých pěti let Michael Chiklis bavil své rodiče napodobováním celebrit a ve velmi raném věku začal hrát v místních divadelních produkcích. Později navštěvoval Boston University School of Performing Arts, kde získal bakalářský titul. Pouhých několik dní po úspěšném zakončení studia se zúčastnil konkurzu na roli Johna Belushiho v kontroverzním filmu Wired, kterou o tři roky později dostal. Jako hostující herec se objevil v seriálech Miami Vice, Právo v L.A., Murphy Brownová a Seinfeld.

V roce 1991 získal titulní roli v seriálu The Commish, který běžel na ABC 5 následujících let. Když seriál skončil, objevil se Chiklis na Broadwayi v divadelní one man show Defending the Caveman. Mezi jeho další fimy patří The Tax Man s Joem Pantolianem, Němý svědek s Williamem Hurtem a Jennifer Tilly, Last Request a Tělo a duše. Objevil se také v komediálním seriálu Daddio z produkce NBC a v televizním filmu ABC The Three Stooges.

Mohli by vás také zajímat…