zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michael Foret se narodil 20. září 1986 v Prostějově. Do patnácti let se aktivně věnoval sportu - na základní škole závodně provozoval lehkou atletiku, hrál tenis a volejbal. Od třinácti let hraje na kytaru a zkouší psát své vlastní písně. Na střední škole potom vystupoval na různých kulturních akcích a soutěžích. V osmnácti letech se zúčastnil televizní hudební soutěže Česko hledá SuperStar, kde se z necelých 9 000 přihlášených probojoval do finále, kde skončil na šestém místě. Získal smlouvu s hudebním vydavatelstvím SONY BMG a 18. dubna 2006 vydal Ondřejem Soukupem produkovanou debutovou desku „FORTE“. Rovněž si zahrál menší roli v teenagerovském filmu Experti, kde nazpíval titulní píseň „Expert“.

Po „mediální bublině“ kolem SuperStar se Michael stáhl do ústraní, začal studovat Konzervatoř Jaroslava Ježka a založil společně s Adamem Kollerem kapelu ForetGump. Po dvou letech koncertování se kapela rozpadla a Michael začal spolupracovat s Matějem Portešem a Filipem Gemrothem z kapely Toneless na své druhé, tentokrát zcela autorské, desce.

Michaelovo poslední album nese název „UVNITŘ“ a natáčelo se od srpna do prosince 2008 průběžně ve studiu Svárov a v domácích studiích Matěje a Filipa. Album „UVNITŘ“ vyšlo v březnu 2009 a dočkalo se přívětivého uznání kritiků a fanoušků i méně středoproudého vnímání.

Nyní Michael s úspěchem účinkuje v muzikálu Děti ráje, kde představuje jednu z hlavních rolí a to Mickeyho, mladého hudebníka. Každý měsíc natáčí pro své fanoušky videoblog ze svého pracovního i osobního života a na letošní rok připravuje svou třetí desku, o které říká, že bude velkým překvapením! Vystupuje jednak sám s kytarou nebo na halfplayback, ale především s vlastní kapelou, která se skládá z mladých hudebníků z konzervatoře a klubových kapel.

Michael Foret je inspirován muzikanty a umělci jako jsou Pink Floyd, Coldplay, Peter Gabriel, Johnny Cash, Norah Jones nebo Bruce Springsteen.


Zastoupení: Ivan Rössler - umělecká agentura s.r.o, http://agentura.irossler.cz

Mohli by vás také zajímat…