zavřít
Upravit životopis

Životopis

Talentovaný houslista Michael Hejč, přezdívaný často jako česká Vanessa Mae, se narodil 10. ledna 1983 v Praze. Roku 1988 začal aktivně studovat hru na housle. V roce 1998 byl přijat na pražskou konzervatoř s klasickou hrou na housle, kde mu ještě kromě houslí přibyla hra na klarinet, klavír a flétnu. O pět let později (2003) se zúčastnil mezinárodní soutěže Yamaha kde se umístil na 1. místě v oboru houslí a tentýž rok úspěšně odmaturoval. Ve studiu pokračoval na Vyšší odborné škole hudební a diplomovou práci věnoval světové houslistce Vanesse Mae.

Už roku 2001 přičichl i k jinému žánru než ke klasickému a začal se věnovat také hudbě populární, kdy první popud byla možnost spolupracovat s tureckou zpěvačkou Asli.

V roce 2004 a 2005 jel společné turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Láďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem.

Michael také vystupoval s Darou Rolinc, americkou rockopera zpěvačkou Angel Eyedelism a zpěvačkou Zuzou Novou s kterou na připravovaném albu bude mít společný duet.

Michael chystá v říjnu křest svého debutového CD, kde se budou mísit sluchové a chuťové buňky z houslí Michaela Hejče. Veškeré informace o připravovaném křtu je možné zjistit na michaelhejc.com a nebo na absoluton.cz

Michael tvrdí, že housle rozhodně nejsou určeny jen pro chladné a nudné koncertní sály.