zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michael Hutchence byl australský hudebník a zpěvák skupiny INXS.

Hutchence se narodil v Sydney a vyrůstal v Hongkongu. Později se jako teenager s rodiči vrátil, navštěvoval školu Davidson High School, kde potkal i Andrewa Farrisse, spolu s nímž později založili svou vlastní skupinu, známou pod názvem INXS. V roce 1979 se skupina přestěhovala do Perthu. O rok později se vrátili do Sydney a vydali své první album INXS. Společně s Farrissen Hutchence napsal většinu skladeb skupiny.

V roce 1987 po úspěších na hudební scéně si zahrál ve filmu Dogs in Space režiséra Richarda Lowensteina. V roce 1989 pořídil Hutchence spolu s post-punkovým hudebníkem Ollie Olsenem album Max Q. V roce 1990 si zahrál v hororu Frankenstein Unbound, který režíroval Roger Corman. Ve svém soukromí se často stýkal s několika slavnými ženami, jakými byly i Kylie Minogue nebo dánská modelka Helena Christensenová.

V roce 1990 vyšlo album X, který obsahoval několik hitů jako např. "Suicide Blonde", "Disappear" a "Bitter Tears". O rok později skupina vydala koncertní album Live Baby Live.

Album Welcome To Wherever You Are, které vyšlo v roce 1992 nemělo v hudebních žebříčcích velký úspěch. Toho roku měl Hutchence konflikt s dánským taxikářem, dostal úder do hlavy v jehož důsledku ztratil svůj čichový smysl a zčásti i chuťový smysl. Upadal do depresí a stával se ještě více agresivnější. Následující rok během nahrávání alba vytáhl nůž na spoluhráče Garryho Beerse a vyhrožoval mu smrtí.

Po delší době skupiny vydala album Elegantly Wasted v dubnu 1997. Avšak po světovém turné Hutchinse našli mrtvého v hotelu Ritz-Carlton v Sydney. Jeho smrt není dodnes objasněna. Hutchince byl uškrcen páskem a nalezen nahý. V jeho krvi byl zjištěn alkohol a kokain. Soudní lékař uvedl, že důvodem jeho smrti byla sebevražda, nenašel se však dopis na rozloučenou. Objevily se spekulace, že Hutchince zemřel při tzv. hypoxické masturbaci, kdy masturbující zvětšuje své vzrušení a zlepšuje erekci škrcením sebe sama.

Ze vztahu s moderátorkou Paulou Yatesovou měl v té době čtrnáctiměsíční dceru Tiger Lily. Paula se předávkovala heroinem tři roky po Hutchincově smrti, to byly dceři Tiger čtyři roky. Tiger pak adoptoval hudebník Bob Geldof.

Mohli by vás také zajímat…