zavřít
Upravit životopis

Životopis

Absolvoval University of Arizona a pak 1962-64 učil angličtinu a drama na různých středních školách v Los Angeles. Od konce 60. let vytvořil řadu vedlejších rolí, často ve filmech Roberta Altmana (např. Let na Měsíc, Legenda o Lylah Clarové, Brewster McCloud, Nashville, Kansas City), kde největší prostor dostal v titulní úloze prezidentského kandidáta Jacka Tannera v TV snímku Tanner '88.

Jeho doménou se staly postavy frustrovaných městských intelektuálů: politicky perzekvovaný TV scenárista Alfred Miller, píšící pod jménem svého bývalého spolužáka (Woody Allen), v tragikomedii z období mccarthysmu Na černé listině (r. M. Ritt); nevěrný manžel Martin, který po patnácti letech opouští překvapenou manželku (Jill Clayburghová), v psychologickém dramatu Rozvedená žena (r. P. Mazursky); vysokoškolský učitel, váhavý milenec a manžel Yale, jehož nejlepší přítel (Woody Allen) řeší obdobný problému vztahu se dvěma ženami, v hořké milostné komedii Manhattan (r. W. Allen).

Hrál hlavní role v dramatickém TV seriálu o dvou rozdílných rodinách Two Marriages (1983-84, Dvě manželství) a v seriálu z novinářského prostředí Hard Copy (1987, Připraveno k sazbě). Jako host vystoupil v TV seriálech The Man from U.N.C.L.E. (Muž z U.N.C.L.E.), Saints and Sinners (Světci a hříšníci), Ben Casey, Dr. Kildare, Bonanza, Combat (Boj). Jeho manželkou je herečka Wendy Crewsonová, se kterou má dceru Maggie (nar. 1989) a syna Jacka (nar. 1992).

Mohli by vás také zajímat…