zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michaelu provází zpěv celý život. Měla dvě vlastní kapely a pak se rozhodla pro sólovou dráhu. Její debutové album z roku 2001 s názvem "Lehkej styl" vyvolalo značný zájem na naší hudební scéně a to převážně díky jejímu vyjímečnému projevu, který umocňuje svým lehce identifikovatelným altově laděným hlasem a imagií.

Nyní, po čtyřech letech, přichází s novou deskou "Unreal", která je celá v angličtině, s texty, které si Michaela napsala sama, pouze s jedinou českou věcí, kterou pro ni otextoval Ivan Hlas, s velmi moderním soundem a netradičním výrazem namíchaným ze zpěvu a rapu, doplněný o současné beaty a zvuky. Deska je laděna do pohodovější atmosféry, ale najdou se zde i tanečnější i alternativnější kousky. Celkově se projekt vymyká standardům české populární scény a svou vyjímečností určitě zaujme širokou posluchačskou obec, včetně médií.

Hudbu a zvuk zprodukoval Pavel Holý, se kterým Michaela již spolupracovala na první desce. O podstatný díl kvality celého alba se zasloužil také Mirek Linhart (YoYo Band) se svými kytarami, který celou desku velice vkusně dotváří.Je to zkrátka velice zajímavý, moderní a hlavně neprvoplánový počin, který si zaslouží Vaši pozornost.

Zajímavosti:
- zpívání v několika dětských sborech (Hlahol, Kuhnuv dětský sbor,…)
- 3 roky zpěvu a hudební teorie v LŠU
- působení ve 2 kapelách
- čtyrleté studium obchodní akademie v Praze
- 3 roky soukromého studia zpěvu a hudební teorie
- 4 roky práce v modelingu
- moderování reportáží pro TV3, pořady Lifestyle a Studio 3
- moderování společenských akcí (módní přehlídky, soutěže, charitativní večery, propagační akce salónů a firem, rozhovory s Roxette, Right Said Fred a Sashou pro TV Prima)
- květen 2001 – první CD u BMG, s názvem Lehkej styl
- květen 2005 – druhé CD u Popronu, s názvem Unreal