Po studiích propagační grafiky na Střední uměleckoprůmyslové škole se začal naplno věnovat natáčení krátkých hraných filmů a experimentálních videí. V roce 2004 vyhrál se svým námětem Kompozice soutěž "Dělejte scény!" S filmy BEZ OBJETÍ a IMPULS...

Životopis

Po studiích propagační grafiky na Střední uměleckoprůmyslové škole se začal naplno věnovat natáčení krátkých hraných filmů a experimentálních videí. V roce 2004 vyhrál se svým námětem Kompozice soutěž "Dělejte scény!" S filmy BEZ OBJETÍ a IMPULS se úspěšně zúčastnil projektu Frame, s filmy ASTRONAUTOVO GRAFFITY a ABOUT:BLANK naopak akce "Aerokraťas".

Praktické zkušenosti získal při práci na filmu Everything is Illuminated, režiséra Lieva Schreibera, ale především kameramana Matthew Libatiquea (Pí, Phone Booth, Requiem for Dream). V roce 2004 pracoval jako dramaturg kina Oko.

O rok později se dostal na FAMU, na katedru režie, kde v součastné době stále studuje. Jeho zatím nejvýznamnější poslední školní prací je film PACHUŤ , s kterou se i účastnil projektu "Noc filmových nadějí III". V součastné době pracuje na svém bakalářském filmu DĚTI SLEDUJÍCÍ NOČNÍ VLAKY, a na své bakalářské práci o filmech Michaela Hanekeho. Má na starosti server defekt.cz, který se zabývá krátkými filmy, experimentálními videi a videoklipy.

Zdroj: Michal Hogenauer