zavřít
Upravit životopis

Životopis

Když mu bylo jedenáct, rodina se přestěhovala z Tuniska do Francie. Od dětství ho přitahovalo divadlo, jemuž se chtěl profesionálně věnovat. Při přijímacích zkouškách na Konzervatoř dramatického umění ve Štrasburku byl však odmítnut s tím, že jeho vzhled a přízvuk nevyhovují požadavkům.

V letech 1972-79 působil v divadelním souboru, jehož členové (Paul Allio, Corinne Atlasová, Dominique Presman a Elie Pressmann) inscenovali a hráli vlastní komedie (mj. Velká lžíce, Honička, Penelopa a Odysseus) na malých pařížských scénách Palace, Théâtre Mouffetard a La Cartoucherie de Vincennes.

Od roku 1979 vystupoval sólově, nejčastěji na pódiu divadla Le Splendid, ve vlastních autorských představeních pro jednoho herce (Albert, Anatole, Velkolepí), při nichž kombinoval pantomimu s kabaretními skeči.

Před film. kamerou debutoval jako jeden z komických protagonistů epizodické komedie o lidských slabostech Zlomky života (r. F. Leterrier). Výrazněji na sebe upozornil teprve úlohou dělníka Joëla, jehož opouští manželka (Myriam Boyerová), aby se mimo rodinu vyrovnala se svým životem, v sentimentální komedii Cesta do Paimpolu (r. J. Berry).

Mezinárodní popularitu a Césara 1985 mu přinesla úloha kreslíře Michela, jednoho ze tří svobodných přátel (André Dussollier a Roland Giraud), kteří jsou okolnostmi nuceni postarat se o mimino, v úspěšné komedii Tři muži a nemluvně (r. C. Serreauová).

Mohli by vás také zajímat…