zavřít
Upravit životopis

Životopis

Michel Teló je brazilský zpěvák a skladatel. Teló byl součástí dvou hudebních skupin,ale za zmínku stojí hlavně skupina Group Tradition, která jeho kariéru zpěváka odstartovala. Jejich největší hity, jako "Goodbye", "The Cauldron", "Forever My Life", "The Brazilian" a "I Want You" složil a nazpíval on. Kromě zpěvu a textařství se také věnuje tanci a hře na harmoniku.

Biografie:
Přestože se narodil v Paraně, Teló žil v Campo Grande, Mato Grosso do Sul. Už od mala se Teló věnoval hudbě. Jeho kariéra začala v roce 1987, kdy 7 letý chlapec měl své první sólové vystoupení se školním sborem, zpíval "My dear, old man, my friend", píseň Roberta Carlose a Erasma Carlose. Ve 12 letech se stal profesionálním zpěvákem když se připojil ke skupině "Group Guri". Už ve svých 12 letech se stal lídrem kapely Tradition Group.

Zajimavost:
Na youtube se objevilo video, na kterém fotbalista Neymar tančí na Telovu píseň "Ai Se Eu Te Pego". V La Primera División hráči Marcelo Vieira a Cristiano Ronaldo (Real Madrid C.F.) tančili na tuto píseň, když Cristiano dál první gól proti Málaze CF 22 října 2011. Nedávno, v řecké nejvyšší soutěži Simão, Cleyton, Sebastián Leto a další hráči Panathinaikosu tančili na tuto píseň když Cleyton dal první gól proti PAOK 30 října 2011.