zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mickaël Vincent André-Marie Landreau je francouzský fotbalový brankář, který momentálně působí v klubu SC Bastia.

Klubová kariéra
Největší část své fotbalové kariéry strávil v klubu FC Nantes, kde také debutoval v profesionálním fotbale. Vyhrál s týmem jednou Ligue 1, dvakrát Coupe de France a dvakrát Trophée des champions.

Po deseti letech v týmu Nantes odešel do Paris Saint-Germain, kde 15. května 2006 podepsal čtyřletou smlouvu. Poté působil ještě v Lille OSC.

V prosinci 2012 podepsal šestiměsíční kontrakt s SC Bastia.

Reprezentační kariéra
Zúčastnil se Mistrovství světa hráčů do 20 let 1997 v Malajsii, kde Francie vypadla ve čtvrtfinále s Uruguayí v penaltovém rozstřelu. Hrál i na Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002 ve Švýcarsku, kde Francie podlehla ve finále české jedenadvacítce v penaltovém rozstřelu a získala stříbro.

Mickaël Landreau debutoval v A-týmu Francie 3. června 2001 na Konfederačním poháru FIFA 2001 proti reprezentaci Mexika (výhra 4:0). Tento turnaj Francie vyhrála. Stejný úspěch si Landreau zopakoval i v příštím ročníku Konfederačního poháru v roce 2003, kdy bral opět zlato. Reprezentační trenér Francie Raymond Domenech jej vzal na Mistrovství světa 2006 v Německu, kde Francie podlehla ve finále Itálii v penaltovém rozstřelu. Landreau do žádného zápasu nezasáhl, plnil roli rezervního brankáře.

Mickaël Landreau

38 let, fotbalový brankář