zavřít
Upravit životopis

Životopis

DJ Mike Morphine aktivně hraje od poloviny roku 2008. První chvíle, kdy se postavil za mix, přišla v malém severočeském klubu Sauna, kde poté působil po dva roky. Během hraní v tomto klubu Mike hostoval čím dál více akcí po jiných klubech a i po uzavření Sauny pravidelně plnil svůj partylist akcemi po celých severních Čechách. Postupně se z hostování probojoval k residentuře několika podniků, jmenoval lze například liberecký S-Club.

V březnu 2012 přichází první možnost zahrát si v Praze, a to přímo v centru, v podniku BAR-BAR na Praze 1. Zde se Mikeovo hraní setkává s úspěchem a stává se tedy residentem. Od tohoto momentu Mike pomalu ale jistě přesouvá své působení ze severních Čech na Pražskou scénu.

Co se týka stylu hraní, house music je jeho cesta. Nelze ho však pevně "zaškatulkovat" do konkrétní odnože. Mike se snaží zakládat si na flexibilitě a každou svoji akci stylovat podle typu podniku a návštěvníků. Nejblíže má k Tech-Housu a veselému Funky, ale rád zabrousí i do vod Electra (Dutch-House).