zavřít
Upravit životopis

Životopis

Miky Mora je slovenský rapper, který podle svých slov reprezentuje hlavně pouliční rap. Má kapelu Druhá Strana. Většinu produkcí Druhé Straně dělá DJ Hajtkovič (Názov Stavby), a to i na albu Výpoveď otom čojetu videť, kde najdete ještě hudbu od Čistychova nebo Šegiho.

Miky Moru budete znát z řady featuringů, namátkou třeba na Čistyho albu Né produkt, Zverinově Svetlo v tme nebo Menej je niekedy viac od Drvivé Menšiny.

Vystupoval spolu s Čistychovem na jeho sólo koncertech a krátce po vydání společné desky Druhé Strany ohlašuje práci na své sólovce Moratón. Ta přišla velmi brzy, ale nejde o uspěchané dílo. Naopak byla řada lidí překvapena, jaký progres se dá udělat za tak krátkou dobu.

Mezi hosty na desce Moratón najdete jména jako Rytmus, Slipo, Opak, Lúza nebo francouzsky rapující Hypnoz. Miky mora má venku videoklip k tracku Moratón 2 a singl P.A.R.T.Y. na mixtapu DJe Kappy Hra sa začíná.

Druhé sólo album vychází v roce 2008, jmenuje se 20.08 [Hudba z hora?] a mezi hosty najdem Čistychova, Slipa nebo třeba zpěvačku Petruss. Jednu věc produkuje český beatmaker číslo jedna DJ Wich.