zavřít
Upravit životopis

Životopis

Baskytara, zpěv, sbory Narozen 10.12.1966 Milan je jedna z nejdůležitějších postav Kabátů. V poslední době se stal hlavním textařem. Takové texty, jaké umí napsat Milan, umí u nás málokdo. Kromě psaní textů, také občas složí hudbu k nějaké kabátí písničce (např. Teta, Dávám ti jeden den, Colorado, ...).

Je také občasným zpěvákem. Zpívá pomalé a klidné songy - Ďábel a syn, Balada o špinavejch fuseklích, Ohroženej druh. V poslední době Milan zpívá společně některé písničky s Pepou - Šaman, Malá dáma, Kdoví jestli, atd. O Milanovi je také zmínka v knize ARAKAIN - 20 let natvrdo. Zní takto - V Pardubicích před námi hráli Kabáti. Milan Špalek přišel, že mají zvukovku, otevřel futrál od basy a ztuhnul: "Ty vole, já cvičil!" Po celých Pardubicích pak sháněl baskytaru, protože si ji doma do futrálu zapomněl vrátit. U Špalka to byla klasická záležitost, protože když začínala sezona, šel kupovat čistící prostředky, aby dostal z kytary špínu a prach, který se na ní zatím uložil. Velkým Milanovým koníčkem je rybaření.

Jezdí dokonce rybařit do Španělska. Kromě textů pro Kabát napsal 3 texty pro projekt Uruguay Cavallery (Uruguay Cavallery, Krutej nezájem, Studená). Pro skupinu Olympic Milan napsal texty na dvě desky - album Dávno (Tak to mi pěkně začíná) a album Brejle (7 statečných, To já si jen tak). V roce 1995 pomohl Milan coby producent a textař kapele AKU - AKU, při tvorbě jejich desky. Elektrické kytary Gibson Explorer, Gibson Flying V, Fender Stratocaster, sbory.