zavřít
Upravit životopis

Životopis

Milan Fridrich, současný kapitán a útočník florbalového týmu Tatran Střešovice, se narodil v roce 1979 ve Znojmě.

V dětství se věnoval nejprve bojovému sportu JUDO, v sedmi letech nastoupil do hokejového klubu HC Znojemští Orli (tehdejší JZD Mír Práče Znojmo), kde působil jako útočník až do roku 1999.

V tom samém roce byl ve Znojmě založen 1. florbalový klub 1.FbC Znojmo, v červnu se klub účastnil baráže o účast v nejvyšší Jihomoravské florbalové lize, kde v rozhodujícím utkání porazili Spiders Lysice 3:0, a tak byla odstartována Milanova florbalová kariéra. V FbC Znojmo působil do roku 2003.

Tentýž rok přestoupil do FbŠ Bohemians Praha - největšího florbalového klubu v České republice, kde odehrál 2 sezóny, poté ho odkoupil florbalový oddíl Tatran Střešovice, v němž je Milan Fridrich v současnosti kapitánem. Tým Tatranu se pyšní vynikající historií, po dobu své existence získal již 23 titulů mistra ČR, 7 titulů vicemistra ČR a 4 ligové bronzy, jde tedy celkem o 34 ligových medailí.

Sympatický útočník reprezentoval Českou republiku na Mistrovství světa ve florbalu 2008, kde odehráli krásné zápasy a skončili na "bramborovém" čtvrtém místě.

Milan se stal florbalistou roku pro sezónu 2007/2008, před kolegou z útoku měl náskok 105 bodů.

Nadaný sportovec studoval znojemské gymnázium, v letech 1998 - 2003 se věnoval studiu Pedagogické fakulty na JČU, kde se zaměřil na obor matematika a tělesná výchova pro střední školy. Učitelem se však nestal, ačkoliv jeho současná profese nemá od pedagogiky daleko. Milan je zaměstnancem internetové společnosti SEZNAM.CZ, kde vykonává pozici Trenéra – školitele nových a stávajicích zaměstnanců.

Mezi Milanovy záliby patří především sport, krom florbalu se věnuje také lyžování, vodní turistice a své milované ženě Martě.