fotbalista

16. ledna 1986
38 let
Upravit profil
Milan Škoda je český fotbalový útočník a reprezentant, od ledna 2012 působí v SK Slavia Praha. Hrál také v obraně. Jeho otec Milan Škoda byl ligový fotbalista nastupující za Bohemians Praha 1905 a bratr Michal Škoda je rovněž ligový fotbalista....

Milan Škoda je český fotbalový útočník a reprezentant, od ledna 2012 působí v SK Slavia Praha. Hrál také v obraně. Jeho otec Milan Škoda byl ligový fotbalista nastupující za Bohemians Praha 1905 a bratr Michal Škoda je rovněž ligový fotbalista. Jeho fotbalovým vzorem je anglický útočník Wayne Rooney.

Klubová kariéra
Svoji fotbalovou kariéru začal v ČAFC Praha, odkud v průběhu mládeže zamířil do Pragisu Satalice. Následně se vrátil do ČAFC Praha a poté zamířil do Bohemians Praha 1905. V roce 2004 se propracoval do prvního mužstva. V roce 2005 hostoval v Sokolu Manětín a poté působil na hostování v Mladé Boleslavi. Původně nastupoval na postu stopera, avšak v roce 2007 ho trenér Zbyněk Busta přeškolil na útočníka.

SK Slavia Praha
Před jarní částí ročníku 2011/12 odešel hostovat do Slavie Praha, kam po půl roce přestoupil. 11. května 2013 ve 27. kole Gambrinus ligy 2012/13 zařídil krásným gólem vítězství Slavie 1:0 nad favorizovanou Viktorií Plzeň, když převzal od spoluhráče vybojovaný míč, ustál atak plzeňského obránce a ze střední vzdálenosti napálil míč k tyči. 19. října 2013 v sezóně 2013/14 ho trenér Miroslav Koubek postavil do obrany na místo stopera, zápas s mistrovskou Viktorií Plzeň skončil remízou 1:1. Na začátku sezony 2014/15 jej trenér Miroslav Beránek vrátil z postu stopera na hrot útoku a Škodovi to prospělo, v prvních třech kolech čtyřikrát skóroval, přičemž Slavia tyto zápasy (proti Slovácku, Baníku Ostrava a Liberci) vyhrála. Díky vydařenému úvodu sezony získal za srpen 2014 ocenění „Hráč měsíce Synot ligy“. 19. prosince 2014 podepsal nový kontrakt do léta 2017. 21. února 2015 v prvním jarním ligovém kole sezóny 2014/15 vstřelil svůj premiérový hattrick na půdě Slovanu Liberec a výrazně tak přispěl k výhře Slavie 3:1. V ročníku 2014/15 bojoval o korunu nejlepšího kanonýra české nejvyšší ligy, nakonec jeho 19 gólů stačilo pouze na druhé místo za dvacetigólovým vítězem Davidem Lafatou ze Sparty Praha. V září 2015 prodloužil stávající kontrakt do konce ročníku 2017/18.

Reprezentační kariéra
5. června 2015 ho trenér Pavel Vrba poprvé nominoval do A-týmu České republiky ke kvalifikačnímu utkání proti Islandu. Utkání se odehrálo 12. června na stadionu Laugardalsvöllur v Reykjavíku a Škoda do něj nastoupil v 79. minutě, porážce 1:2 zabránit nedokázal. 3. září 2015 nastoupil v Plzni při svém druhém reprezentačním startu do druhého poločasu kvalifikačního utkání proti Kazachstánu. V 74. minutě vstřelil branku, kterou srovnal stav zápasu na 1:1 a v 86. minutě vstřelil vítězný gól, otočil stav zápasu na konečných 2:1. S českým týmem slavil postup na EURO 2016 ve Francii.