zavřít
Upravit životopis

Životopis

Rané dětství strávila se svou starší sestrou na ostrově Barbados, kde její otec Ronnie Driver - finančník - vyřizoval své pracovní záležitosti. Když jí bylo pět let, rodiče se rozvedli a matka Gaynor Driverová, která byly původně modelkou a pak návrhářkou interiérů, jí vzala s sebou do Londýna, kde se znovu provdala. O herecké dráze začala uvažovat v šestnácti letech.

Po studiu herectví na Webber-Douglas Academy of Dramatic Arts vystupovala na divadle (Komedie plná omylů, Ženatý muž, Škola skandálů, Camino Real) a jako host účinkovala v TV seriálech Lovejoy, Peak Practice (Lékařská praxe v okrese Peak), The Day Today (Dnešní den), Murder Most Horrid (Nejstrašnější vražda) aj. Současně koncertovala s vlastními skladbami v londýnských jazzových klubech.

Jedna její píseň zazněla dokonce ve filmu 9 1/2 týdne II. Poprvé na sebe upozornila (Cena chicagských film. kritiků) rolí zamilované Benny, která s odstupem let líčí osudy své a svých přítelkyň (Geraldine O'Raweová a Saffron Burrowsová), v melodramatickém snímku z Irska 50. let podle románu Maeve Binchyové Šance pro lásku (r. P. O'Connor).

Záhy se prosadila v Hollywoodu, kde zaznamenala velký úspěch nejprve díky úloze ambiciózní a nezávislé Debi Newberryovové, s níž obnoví milostný vztah její bývalý spolužák-nájemný vrah (John Cusack), v černé komedii Jasný terč (r. G. Armitage). Zatím největší uznání (nominace na Oscara 1997) jí přinesla role anglické studentky Skylar, prožívající citové vzplanutí ke geniálnímu mladíkovi (Matt Damon), v psychologickém dramatu Dobrý Will Hunting (r. G. Van Sant).

Dramaticky vděčná úloha se jí naskytla v titulní postavě židovské dívky Rosiny Da Silvy, svádějící morálkou svázaného postaršího Skota (Tom Wilkinson), v historickém melodramatu Guvernantka (r. S. Goldbacherová) Hrála také v krátkém filmu That Sunday (TV-1994, Ta neděle; r. Dan Zeff) a Baggage (1996, Zavazadlo; r. Cara Buonová).

Mohli by vás také zajímat…