zavřít
Upravit životopis

Životopis

Miroslav Michálek je v první řadě moderátor a muzikant. Svou rozhlasovou i televizní kariéru odstartoval v Liberci. V roce 2001 se poprvé objevil v éteru radia Euro K. Následovaly spousty dalších. Radio Crystal, Kiss Delta, Radio Hey, Radio Impuls a v současné době Radio Frekvence 1. Déle než 5 let moderoval regionální zpravodajství TV PRIMA (GENUS TV), nějaký čas se vyskytoval také na kabelové televizi RTM.

Zásadní zlom nastal po ročním pobytu ve Velké Británii, kde pracoval mimojiné jako zahraniční redaktor Radia Impuls. Po návratu definitivně mění Liberec za Prahu, provází večerní show Radia Frekvence 1, začíná se na plno věnovat vlastní hudební tvorbě, poezii i tvorbě literární. Zásadní je také šestileté působení v bezesporu nejznámější české revivalové kapele Rammstein Memberś Club na pozici baskytaristy.

S partou nalíčených extrovertů libujících si v maskách, kostýmech a pyroefektech, kteří na podiu neznají hranice morálky dobývá nespočet českých i zahraničních podií. Jejich prsty sahají stále častěji nejen do Německa, ale i do zemí jako je Rakousko, Itálie, Slovensko, Polsko nebo Velká Británie.

Kapelu ale v roce 2008 definitivně opouští a nabroušený nekompromisní nářez mění za akusticku kytaru doplněnou pouze vlastním zpěvem. V jeho tvorbě, jak hudební, tak i básnické nebo literární se odráží většinou autobiograficky různé tváře lásky, vztahů, touhy po vědění a poznání, ale také období poznamenané psychickými problémy, depresemi a alkoholem. Setkat se s jeho jménem můžete také ve sféře novinářské jako autora různorodých článků.