zavřít
Upravit životopis

Životopis

MISHA odstartovala kariéru zpěvačky vítěztvím v druhém ročníku slovenské verze soutěže Coca-Cola PopStar. V následujících 2 letech se jí podařil dosud nevídaný nástup na tamní hudební scénu. V letech 2002 a 2003 posbírala všechny hudební ceny jaké zpěvák na Slovensku může získat: Zlatého slavíka v kategorii Objev roku 2002 a Zpěvačka roku 2003, 4 ceny Aurel 2002 (slovenská obdoba cen Akademie populární hudby Anděl) v kategoriích Objev roku, Zpěvačka roku, Album roku a Producent roku. Cenu Grand Prix (cena slovenských rádií) v kategorii Zpěvačka a Objev roku 2002 a Zpěvačka roku 2003, 2 ceny OTO 2003 a 2003 (Osobnost Televizní Obrazovky - obdoba českých cen Tý tý či Anno) a další. Za své debutové album Colors In My Life převzala platinovou desku za více než 12 tisíc prodaných nosičů.

MISHA připravila na podzim 2004 opravdovou lahůdku – její nové album, prostě pojmenované MISHA vychází hned v podobě 2CD. První disk obsahuje 13 nových skladeb včetně singlů Dobrý pocit a Barbeque party. Druhý pak 11 skladeb, které vznikly v mezidobí od vydání debutového alba. (duety, remixy, live nahrávky a nové verze skladeb) MISHA vsadila na prověřenou spolupráci s Marošem Kachútem, se kterým se tentokrát o produkci desky podělila. Druhé album je v kariéře každého hudebníka zlomem a zároveň „prubířským kamenem“ MISHA se s tímto faktem vypořádala na jedničku: její novinka je hudebně i textově vyzrálá, zároveň však v tom nejlepším slova smyslu popová a komerční.

První singl Dobrý pocit ve slovenských rádiích právě vystřídala skladba Barbeque Party, která je také prvním českým singlem. Pouhé 2 týdny této skladbě stačily na získání postu nejhranější slovenské radiové písničky a uvidíme tedy, jak se jí bude dařit v českém éteru.