zavřít
Upravit životopis

Životopis

Molly Shannon velmi rychle přesídlila z televizní obrazovky na plátna filmová a stala se tak jednou z nejtalentovanějších hollywoodských hereček. V brzké době ji budeme moct vidět v animované akční komedii “The Good Boy” a v právě teď se vrací zpět na televizní obrazovky situační komedii filmového studia Fox “ Cracking Up”. Dřívě se Shannon také objevila v remaku klasického muzikálu “The Music Man”.

Shannon si v poslední době získala diváky rolí ve filmu “Serendipity”, kde hrála po boku Johna Cusacka a Kate Beckinsale, rolí v animované komedii “Osmosis Jone” a v nezávislém filmu “Wet Hot American Summer”, kde si zahrála spolu s Janeane Garofalo a Davidem Hyde-Piercem. Molly se take objevila ve filmu “Santa Claus 2”, a to spolu s Timem Allenem. Zhostila se role Betty Lou Who ve filmu Rona Howarda “The Grinch That Stole Christmas” a získala titulní roli komedie “Superstar”, ve filmu o Mary Katherine Gallagherové, oblíbené postavě z publika v pořadu “Saturday Night Live” .

V neposlední řadě se Molly objevila i ve filmech “A Night at the Roxbury”, “Analyze This” a “Never Been Kissed” (Nepolíbená). Molly Shannonová strávila 6 sezón jako členka souboru “Saturday Night Live”. Byla především známá za postavy, které vytvářela, jako Mary Katherine Gallagher, kritika vychvalovala její parodování Courtney Love, Lizy Minneli, Monicy Lewinski a “The view´s” Meredith Viera, které dál zůstávají na repertoáru obnoveného souboru.

Než začala spolupracovat s “SNL” objevila se v inscenaci “The Rob and Moly Show” v “The Up Front Comedy Theatre” v Los Angeles. “The Rob and Moly Show” byla improvizovaná show, kterou spolutvořila s Robem Muirem. Televizní diváci si ji jistě pamatují z nesčetných rolí v situačních komediích “Seinfeld”, “Will and Grace” a “Sex and the City” (Sex ve městě).

Mohli by vás také zajímat…