zavřít
Upravit životopis

Životopis

Monika Hálová, herečka, se narodila 21.4.1959.

Od dětských let účinkovala v inscenacích (Revizor v šantánu, Ten pes je váš, Kytice, Čarodějky, Sladký život blázna Vincka) v divadle Semafor. Na tv. obrazovce uváděla mládežnický pořad Vlaštovka a pořad pro děti Plamínek. Po ukončení studia na hudebně-dramatickém oddělení Státní konzervatoře v Praze získala angažmá v činohře Státního divadla v Ostravě, respektive v Divadle Petra Bezruče.

Své pěvecké dispozice uplatnila v muzikálovém repertoáru a při vystoupeních se zájezdovou hudební skupinou.

Ve filmu debutovala úlohou třináctileté Broni, užívající díky strýčku Petrovi nejrůznější slasti pouti v povídce Vražda v Čertově mlýně z Čechovy kriminální komedie Aféry mé ženy.

Znovu stanula před kamerou až po několika letech, tentokrát už v postavách moderních rusovlasých dívek, většinou zamilovaných nebo milovaných studentek: Hop - a je tu lidoop, Šestapadesát neomluvených hodin, Čekání na déšť, Pátek není svátek, Zelená vlna. Kostým středověkého střihu si vyzkoušela v historické komedii Hra o královnu, kde ztělesnila někdejší dvorní dámu královny KunhutyŽofii z Říčan. Do minulosti, ale ne již tak vzdálené, byl zasazen také film Podívné přátelství herce Jesenia. S tvrdou realitou současnosti se naopak potýká její vychovatelka z účňovského internátu hornické mládeže Blanka v psychologickém snímku Mezek. Hrála také v několika tvelevizních hrách a filmech, např. Mapa zámořských objevů, Chladna zrána, Jahody na stéble trávy.

Po sňatku v polovině 80. let odešla do Kanady, kde organizovala v Torontu divadlo pro české emigranty.

Mohli by vás také zajímat…