zavřít
Upravit životopis

Životopis

Mos Def se narodil v newyorském Brooklynu a patří ke známým hiphopovým umělcům. Stejně jako na hudebním poli slavil četné úspěchy také v herecké branži: objevil se ve snímku Spikea Jonzeho Bamboozled a dále ve filmech jako Ples příšer, Showtime nebo Brown Sugar, přičemž za posledně jmenovaný byl nominován na cenu NAACP. Kromě toho zastal roli uvaděče, hudebního supervisora a jednoho vedoucího výroby u show z produkce HBO Def Poetry a jako scénárista, producent a herec se podílel na komediálním seriálu MTV Lyricist Lounge.

V roce 2002 debutoval na Broadwayi ve hře Topdog/Underdog, která získala Pulitzerovu cenu a byla nominována na ocenění Tony. V roce 2003 se objevil v dobrodružné krimi Loupež po italsku a následující rok v dramatu The Woodsman. Ve filmu režiséra Gartha Jenningse Stopařův průvodce po Galaxii (2005) ztvárnil roli mimozemšťana Forda Prefecta, který je dokonalý stopař a pevná opora, která drží všechny pohromadě. Film byl natočen podle knižní předlohy Douglase Adamse.

V roce 2004 vydal album "The New Danger", na kterém smíchal snad všechny hudební styly od jazzu, soulu po rock či blues.

Mohli by vás také zajímat…