zavřít
Upravit životopis

Životopis

Natalie Imbruglia se narodila 4. února 1975 v Sydney v Austrálii jako jedna ze čtyř dcer sicilského otce a astralské matky. Když bylo Natalii 15 let, chtěla se stát profesionální tanečnicí a studovala balet, step a skotské tance. Na televizních obrazovkách se zprvu objevovala jen v reklamách, brzy vša získala roli v populárním australském seriálu Neighbours. Ten po dvou letech opustila a začala se věnovat své pěvecké kariéře.

Netrvalo dlouho a její první album s názvem Left the Middle se v roce 1997 objevilo na pultech obchodů. Ač byly reakce kritiků smíšené, fanouškům se deska zalíbila natolik, že se celosvětově prodalo na milion nosičů a Natalie se tak téměř přes noc stala nejprodávanější australskou zpěvačkou všech dob (a tento post stále drží). Natalie vydala doposud 4 alba (každé v intervalu 3 až 4 let). Zatím poslední, nepojmenované vyjde v roce 2013.

Svůj filmový debut měla ve snímku Johnny English po boku Rowana Atkinsona. Od té doby se Natalie objevuje na plátnech jen velmi zřídka.

V roce 2003 se Natalie provdala za frontmana hudební skupiny Silverchair Daniela Johnse. Rozvedli se v roce 2007.

Mohli by vás také zajímat…